Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Tuesday 29 November 2022
Senior Sunday 1A
Portlaoise FCLarkview BoysRossleighan Park19:45Owen Murphy
Mick Hughes
Patrick McNeill
Thursday 1 December 2022
Permanent TSB Metropolitan Cup
Usher CelticFinglas United Youth & FootballGrangegorman DIT Astro20:00Jason Ray
Colin Duffy
Liam McGuirk
Friday 2 December 2022
Senior Sunday
Home Farm FCWayside CelticWhitehall20:00Owen Murphy
Declan Troy
Aaron O'Dowd
Senior Sunday 1
Willow Park FCSt. Patrick's CY FCDPD Park19:30David Gallagher
Mick Hughes
Ronan Daly
Edenderry Town FCGlenville FCPaddy Maloney Park19:45Anthony Redmond
Patrick Donnelly
Leo Linnie
Tolka Rovers FCSacred Heart Firhouse CloverFrank Cooke Park19:45Paul Tuite
Lee Duffy
Jason Ray
Swords Celtic FCUCD AFCBalheary Resevoir20:00Philip Russell
Derek Rooney
Kate O'Brien
Senior Sunday 1A
Templeogue United FCSt. John BoscoTymon All Weather / Tymon Grass19:45Brian Lawless Jr
Andrew Cleary
Sahin Yasar
Castleknock CelticArklow Town FCHartstown Park Astro19:45Anthony Kearney
Wayne Kelly
Damien Tolan
Senior Sunday 1B
Kilmore CelticHartstown Huntstown FCOscar Traynor Development Centre19:30Peter Mahoney
Thomas Nolan
Patrick McNeill
Major Sunday
Blackrock College AFCMP FCStradbrook19:30Craig Foley
Trinity DonaghmedeBeechwood FCFr. Collins Park, Donaghmede19:45Aidan O'Brien
St. Pauls ArtaneRatoath Harps FCAUL Complex20:00Karl O’Shea
Leicester Celtic FCNewtown Rangers AFCLoreto Park Astro20:00Christopher Daly
Major Sunday 1
Balbriggan FCBroadford Rovers FCBremore All Weather19:30Andrew Murphy
Raheny UnitedBaldoyle UnitedSt. Anne's Park Astro19:45Declan Reale
Clondalkin CelticEastwall BessboroughColdcut Astro20:00Alan Patchell
Premier Sunday 1
Peamount UnitedRathcoole BoysGreenogue19:45Isreal Ibeanu
Division Sunday 3A
Derry RoversBaldoyle UnitedBrians Park, Edenderry19:45Frank Maguire
Major Saturday 1
St. Francis FCRailway UnionJohn Hyland Park20:00Chris Murphy
Major Saturday 1B
Ashbourne UnitedPegasus/St. James AthArcherstown Astro, Ashbourne19:45Niall Murray
Major Saturday 1D
Blackrock College AFCBallyfermot UnitedStradbrook19:46Anthony Carey
Premier Saturday
Larkview BoysBalbriggan FCWhelan Park20:00Derek Kelly
Division Saturday 3
Dingle UnitedCloghertown United FCGrangegorman Grass20:00Besim Bajrami
Division Saturday 3B
Lusk UnitedWhitehall RangersRathmore Road, Lusk19:45Claudiu Cimpoesu
Permanent TSB Metropolitan Cup
Kilbarrack UnitedCherry OrchardGreendale Road19:45Liam McGuirk
Craig Donohoe
Ben McEvoy
Liffey WanderersSt. Kevins BoysRingsend Astro19:45Sean Boyd
Umre Akkilic
Brian Whelan
Malahide UnitedBallymun UnitedGannon Park19:45Robert Redmond
Dave Dunne
Dylan Redmond
Senior Cup Vere Deane
McKelvey CelticBallyoulster United AFCCeltic Park19:45Aidan Moore
Wayside CelticWhitehall RangersJackson Park19:45Leszek Adamczak
U19 Sun Championship
Cherry OrchardRaheny UnitedElmdale Crescent19:30Daniel Gazzea
Mount Merrion FCSt. Francis FCColaiste Eoin Astro19:45Patrick Kavanagh
Saturday 3 December 2022
Major Saturday
Tolka Rovers FCBluebell UnitedFrank Cooke Park14:00Craig Donohoe
Kilnamanagh AFCSacred Heart Firhouse CloverNed Kelly Park14:00Paul Tuite
Bangor Celtic F.CMalahide UnitedBeachfield Park. Walkinstown14:00Aidan Moore
Ballymun UnitedMaynooth University Town FCBallymun United Soccer Complex14:00Aaron O'Dowd
Crumlin United FCUCD AFCPearse Park Astro15:00David Pender
Major Saturday 1
Aungier CelticSeafordrock UnitedBrickfield Park12:00Chris Murphy
St. Patrick's CY FCSwords Celtic FCIrishtown Stadium13:00Liam McGuirk
St. Kevins BoysHome Farm FCSt. Aidan's School, Whitehall15:00Robert Redmond
Major Saturday 1A
Collinstown FCTEK United FCSDFL Astro / Collinstown Park12:00Peter Mahoney
Portmarnock AFCGlenville FCPaddy's Hill12:00Patrick Donnelly
Templeogue United FCUCD AFCTymon All Weather / Tymon Grass14:00Warren Beasley
Finglas United Youth & FootballDublin Bus FCLarney Park14:00Karl O’Shea
Major Saturday 1B
Fairview CY FCLarkview FCMIE, Griffith Avenue12:00Aidan O'Brien
Dundrum FCLeicester Celtic FCMeadowbrook Park12:00Brian Whelan
Kilbarrack UnitedDublin Hospitals FCGreendale Road14:00Shane Bradshaw
Cherry OrchardWicklow RoversElmdale Crescent15:00Umre Akkilic
Major Saturday 1C
Usher CelticAyrfield UnitedIrish War Memorial Gardens, Islandbridge12:00Robert Redmond
Raheny UnitedDunboyne AFCSt. Anne's Park Astro13:30Brian Lawless Jr
Drumcondra FCArdmore RoversBaskin Lane14:00Dave Dunne
Major Saturday 1D
Dublin University AFCLorcan Celtic FCCollege Park12:00Besim Bajrami
Tallaght UnitedKingswood Castle FCVEC Grounds Terenure13:00Claudiu Cimpoesu
Newbridge Town FCSandyhill Shangan FCStation Road, Newbridge14:00Jason Ray
Premier Saturday
MP FCKilmore CelticGrangegorman DIT Astro13:00David Gallagher
Baldoyle UnitedManortown UnitedBrookestone Road, Baldoyle13:30Graham McCarthy
Swords Celtic FCTerenure RangersBalheary Resevoir14:00Lee Duffy
Premier Saturday 1
Kilnamanagh AFCGlasnevin FCTymon Park13:00Derek Kelly
Jobstown Celtic FCAshwood FCJobstown Park13:00Mick Hughes
Iveagh CelticConfey FCStannaway Park14:00Sahin Yasar
Finglas United Youth & FootballPalmerstown FCLarney Park14:00Kevin Byrne
Dublin Airport FCLiffey Valley RangersALSAA Sports Complex14:00Kate O'Brien
Division Saturday 3
Castleknock CelticSallynoggin/Pearse FCSt Catherine's Park, Castleknock12:00Colin Duffy
Hyde Park FCEsker Celtic FCBalbriggan Town Park12:30Damien Tolan
Rosemount MulveyGreenhills Greenpark FCRosemount Park14:00Declan Troy
Rivervalley RangersDublin Airport FCAUL Complex14:00Peter Kenealy
Balscadden FCEnniskerry YCRingcommons Sports Centre14:00Derek Rooney
Division Saturday 3A
Rathcoole BoysKnockmitten United FCFrank Cox Park13:00Ronan Daly
Liffeybank FCBalrothery FCSt Catherine's Park, Lucan14:00Brian Tracey
Mourne CelticSallynoggin/Pearse FCMourne Park14:00Robbie Costello
Division Saturday 3B
Monread FCDingle UnitedMonread Park13:30Patrick Kavanagh
Oliver Bond CelticKilcock Celtic FCGrangegorman Grass14:00Laurence Cunningham
Dundrum FCHartstown Huntstown FCMeadowbrook Park14:00Michael Dolan
Booth Road CelticBlessington FCClondalkin Leisure Centre14:00Frank Maguire
Sunday 4 December 2022
FAI Intermediate Cup 2022/23
Lucan United FCGlebe North FCLiz O'Toole Park, Co. Kildare11:00Declan Troy
Philip Russell
Thomas Nolan
Senior Sunday
Bangor Celtic F.CBluebell UnitedTransport Club, Clogher Road11:00Brian Tracey
Craig Donohoe
Craig Foley
Killester Donnycarney FCCrumlin United FCHadden Park11:00Andrew Cleary
David Gallagher
David Pender
Senior Sunday 1A
Drumcondra FCPortlaoise FCBaskin Lane11:00Mick Hughes
Anthony Redmond
Anthony Kearney
Ayrfield UnitedLeixlip United FCAyrfield Community Centre12:00Patrick Donnelly
Derek Rooney
Robert Redmond
Senior Sunday 1B
Tullamore Town FCBallyfermot UnitedLeah Victoria Park11:00Aaron O'Dowd
TEK United FCDublin University AFCNew Road Stradbrook Blackrock11:00Wayne Kelly
Ardmore RoversDunboyne AFCWolfe Tone Community Centre11:00Christopher Daly
Major Sunday
Greenhills Greenpark FCBallyoulster United AFCGreenhills Park11:00Adam Conroy
Major Sunday 1
Jobstown Celtic FCStella Maris FCJobstown Park11:00Anthony Carey
Park CelticCrumlin United FCDLR Astro Stepaside13:00Aidan Moore
Premier Sunday
Aungier CelticMount Merrion FCWalkinstown Park11:00Endrit Malaveci
Balscadden FCBoyne Rovers AFCRingcommons Sports Centre11:00Ben McEvoy
Castleknock CelticMonread FCSt Catherine's Park, Castleknock11:00Stuart Marry
St. Francis FCBlessington FCJohn Hyland Park11:00Leo Linnie
Premier Sunday 1
Kilcock Celtic FCEdenderry Town FCThe Bawnogues11:00Umre Akkilic
Knocklyon UnitedLiffeybank FCVEC Grounds Terenure11:00Sahin Yasar
Drogheda Boys FCLeixlip United FCMarley's Lane, Drogheda11:00Damien Tolan
Terenure RangersMaynooth University Town FCTerenure Sports Club11:00Frank Maguire
Marks Celtic FCNaas AFCButler Park11:00Derek Kelly
Division Sunday 3
Spartak Dynamo FCKnocklyon UnitedMarlay Park11:00Michael Dolan
Division Sunday 3A
St. John VianneyMountview CFCKilmore Drive13:30Laurence Cunningham
Permanent TSB Metropolitan Cup
Dublin Bus FCOliver Bond CelticColdcut11:00Kevin Byrne
Sean Boyd
Patrick McNeill
Senior Cup O'Neills Polikoff Cup
Mid Sutton Sportslink FCRivervalley RangersSportslink Complex11:00Besim Bajrami
Senior Cup Charlie Cahill Cup
Greystones United AFCMaynooth University Town FCArchfield, Victoria Road11:00Leszek Adamczak
Owen Murphy
Lee Duffy
Senior Cup Vere Deane
Edenderry Town FCMount Merrion FCPaddy Maloney Park11:00Fred Ruggier
Ballyfermot UnitedRush Athletic FCLe Fanu Park (The Lawns)11:00Patrick Kavanagh
Finglas United Youth & FootballLoughshinny UnitedKildonan Road11:00Daniel Gazzea
Palmerstown FCShankill FCMill Lane11:00Brendan Coghlan
Rivervalley RangersIveagh CelticRidgewood Park11:00David McGrath
SVS FCCelbridge TownCore Credit Union Park Loughlinstown11:00Brian Whelan
U19 Sun Championship
Lucan United FCStella Maris FCAirlie Heights11:00Sean O'Connor
Home Farm FCCrumlin United FCWhitehall11:00Kate O'Brien
Bohemian FC YouthsCorduff FCGrangegorman Grass13:00Isreal Ibeanu
Wayside CelticRush Athletic FCJackson Park14:30Jack McGovern
Monday 5 December 2022
Major Saturday 1
Glebe North FCLiffey WanderersMarket Green19:45Andrew Murphy
U19 Sun Championship
Larkview BoysSt. Joseph's AFCWhelan Park20:00Shane Bradshaw
Wednesday 7 December 2022
Senior Sunday
Liffey WanderersHome Farm FCRingsend Astro19:45John McCarthy
Aidan O'Brien
Chris Murphy
Senior Sunday 1
Sacred Heart Firhouse CloverKilbarrack UnitedKillinarden Hill, Tallaght19:45
Total : 113